گربه ناز

دسته ها :
گروه خبري GSM: شركت سامسونگ، در اقدامي عجيب اقدام به پخش تيزري تبليغاتي در شبكه هاي تلوزيوني اسرائيل كرد كه به جهت جلب توجه و كسب مشتريان هر چه بيشتر در ميان صهيونيسم ها، انواع و اقسام توهين به مردم و بخصوص فرهنگ ايران مي شود. 

?
داستان اين كليپ به 4 بازيگر صهيونيسم، مربوط مي‌شود كه براي ديدار با طرفداران خود در ايران، به اصفهان سفر مي‌كنند!
اين چهار بازيگر براي اينكه شناخته نشوند لباس زنان ايران را بر تن مي‌كنند. شركت سازنده اين كليپ، با نوع پوششي كه براي اين 4 كاراكتر در نظر گرفته، زنان ايران را مورد تمسخر قرار داده است، به گونه‌اي كه اين 4 مرد با پوشيدن مانتو و در عين حال داشتن سبيل و با راه رفتن نامناسب خود، چهره ناشايست و عقب‌افتاده‌اي از زنان كشورمان نشان مي‌دهند.
در اين كليپ، اصفهان، شهر بزرگ و تاريخي ايران، به مثابه بياباني به تصوير كشيده شده كه مملو از گرد و غبار است و وسايل نقليه آن گاري و چهارپايان اهلي، و مردم آن به دور از هرگونه تمدن و به صورت عصر حجري زندگي مي‌كنند و زنان در هر گوشه‌اي روي زمين بر روي خاك نشسته‌ و مشغول گدايي هستند.

?
اين 4 نفر در جستجوي غذا به كافه‌اي مي‌رسند كه در اين كافه يك جاسوس اسرائيلي را كه نيروگاه هسته‌اي ايران در اصفهان را زير نظر دارد، به طور اتفاقي مي‌بينند. اين مامور مخفي، به بازيگران توضيح مي‌دهد كه تبلتي دارد كه با آن تمام فعاليت‌هاي نيروگاه هسته‌اي را رصد مي‌كند. يكي از بازيگران ، تبلت مامور موساد را برمي‌دارد و همينطور كه درباره قابليت‌هاي آن از مامور سوال مي‌كند، دوست ديگرش از روي كنجكاوي، دكمه‌اي را روي تبلت لمس مي‌كند كه به محض لمس دكمه، نيروگاه هسته‌اي ايران كه پشت سر آن‌هاست، منفجر مي‌شود!
همه بهت‌زده مي‌شوند اما بازيگري كه باعث اين انفجار شده، مي‌گويد: چي شده؟ مگر چه اتفاقي افتاده؟! اين هم فقط يك انفجار مرموز ديگر در ايران بوده! غصه نخوريد!
?
انتشار اين كليپ توسط شركتي كه در بازار ايران حضوري فعال دارند، محصولات خود را تبليغ مي كنند و از اين راه درآمد بسيار دارد، جاي شگفتي و البته تاسف بسيار دارد.

سامسونگ به جهت حضور نمايندگان رسمي خود در ايران به خوبي مي داند كه ايران و تصوير واقعي شهري مانند اصفهان چگونه است و اقدام اين شركت در ساخت اينچنين ويدئويي، نه از روي نا آگاهي، بلكه از روي تعمد و تنها جهت بازاريابي بهتر براي يكي از محصولات خود در ميان مردم اسرائيل است. 

جي اس ام يك سايت اطلاع رساني در حوزه تلفن همراه است و نگاه جي اس ام به اقدام سامسونگ، فارق از هرگونه نگاه سياسي و بدون در نظر گرفتن اوضاع اين روزهاي جهان است. اما بهتر است اين نكته به اين شركت كره اي يادآوردي شود كه تمدن جهان در دو هزار سال پيش، از شرق تا غرب، مترداف با نام نام ايران بود. اين در حاليست كه نام كشور كره، تا همين صد سال پيش (و شايد كمتر)، به مستعمره اي از كشور چين اطلاق مي شد!

چـيـزهايــي كه مي خوريد مي تواند به زيباتر شدن شما كـمك كند. برنامه زيبايي خود را با صبحانه، ناهار و شام آغاز كنيد. اين مواد غذايي زيبايي پوست، مو، ناخن دندان و دندان شما را تضمين كرده و باعث ميشوند جوانتر به نظر برسيد.

Youth

 

جوانتر به نظر بياييد

بـادام خـواص فـوق العـاده ي ضد پيري دارد. نه تنها حاوي مـيــزان زيادي ويتامين E است (مي دانيد كه اين ويتامين جـزء ويـتـامين هايي است كه معمولاً پشت ظرف كِرِم ها و لوازم آرايشي از آن نام مي بـرنـد)، بـلـكـه حـاوي ميزان زيـادي اسـيـد چـرب هـم مـي بـاشـد (كـه بـه نــرم كــردن پوست كمك مي كند)، همچنين حاوي آنتي اكسيدان سلنيم مي باشد. اما حواستان باشد كه زياد از اين ماده ي غذايي نخوريد. درست است كه خواص زيبايي و آرايشي زيادي دارد، اما ميزان كالريش هم بالا است و ممكن است باعث چاقي شود.

ناخن هايي محكم داشته باشيد

با خوردن پروتئين مي توانيد به ناخن هايتان استحكام بيشتري داده و آنها را تقويت كنيد. پروتئين باعث ساختن كراتين (ماده ي تشكيل دهنده ي ناخن) مي شود. سينه ي مرغ بدون پوست و استخوان، گوشت بوقلمون، ماهي تن و حبوبات همه در اين منظور به شما كمك مي كنند.

موهايي براق داشته باشيد

مواد غذايي كه حاوي ميزان زيادي ويتامين B هستند براي براقتر كردن مو بسيار مفيدند. ويتامين B در تخم مرغ، شير، سبزيجات، و گوشت مرغ يافت مي شود. سيليكا نيز در براق و سالم نگاه داشتن مو بسيار موثر است. پوست خيار، پياز، جو خام و جوانه ي لوبيا منابع اصلي اين ماده ي معدني به شمار مي روند.

خشكي پوستتان را از بين ببريد

ماهي به شما در اين زمينه كمك زيادي مي كند. ماهي (به خصوص ماهي هاي روغن داري مثل ماهي آزاد) حاوي اسيد چرب امگا ۳ مي باشد كه به مرطوب كردن و تقويت پوست كمك مي كند.

چين و چروك پوستتان را برطرف كنيد

ويتامين C سازنده ي كولاژن به راستي در برطرف كردن و از بين بردن چين و چروك موثر است. كيوي منبعي عالي از اين ويتامين به حساب مي آيد چون تقريباً هر كيوي بيش از ۱۰۰ درصد از اين ويتامين را در خود دارد. ويتامين C اثرات بسيار مفيدي روي سلامتي دارد، كه يكي از اين تاثيرات كمك به ساختن كالوژن است. وقتي بدنتان ميزان بيشتري از كالوژن در خود داشته باشد، پوست قابليت ارتجاعي و كششي بيشتري پيدا كرده و چين و چروك راحت تر از بين مي روند. منابع ديگر اين ويتامين مركبات، انبه، شهد عسل و پاپايه است.

آفتاب سوختگيتان را درمان كنيد

اگر به خاطر زياد زير آفتاب ماندن پوستتان سوخته است، هلو و ذغال اخته بخوريد. اين ميوه هاي خوشمزه حاوي ميزان زيادي ويتامين E مي باشند. اين ويتامين به برطرف كردن قرمزي و ورم آفتاب سوختگي كمك مي كند. همچنين با افزايش قابليت كشساني پوست، در از بين بردن چين و چروك نيز موثر است.

دندانهايتان را سفيدتر كنيد

همه ي ما مي دانيم كه سودا، قهوه، چاي و غذاهاي شيرين باعث تغيير رنگ و لكه دار كردن دندانها مي شوند. اما آيا مي دانستيد كه سيب و كرفس به از بين بردن اين تغير رنگ و سفيدتر كردن دندانها كمك مي كنند؟

گود رفتگي و سياهي زير چشمتان را از بين ببريد

هيچ كس دوست ندارد كه زير چشمهايش گود رفته و سياه شود. اما اگر به اين وضعيت دچار شده ايد، از ويتامين C به همراه آهن استفاده كنيد. اين دو ماده با يكديگر موثرترين راه براي از بين بردن سياهي و گودرفتگي زير چشم هستند. از سينه ي مرغ بدون استخوان و پوست (منبعي عالي از آهن) به همراه فلفل سبز، زرد يا قرمز (منبع ويتامين C) استفاده كنيد.

پوستتان را براق تر كنيد

براي شاداب، مرطوب و سالم نگاه داشتن پوستتان آب بخوريد. ممكن است تابه حال خيلي اين را شنيده باشيد، اما واقعاً صحت دارد. آب سموم را از بين برده و باعث رطوبت دادن به پوستتان مي شود.

از سرطان پوست پيشگيري كنيد

گوجه فرنگي در اين زمينه بسيار موثر است چون حاوي سه آنتي اكسيدان مهم ضد سرطان است: بتا كاروتين، ويتامين C و ليكوپن. گوجه فرنگي را به هر شكلي ميتوانيد استفاده كنيد: خام، پخته يا حتي به شكل سُس. اگر مي خواهيد جذب ليكوپن را در بدنتان بالا ببريد، گوجه فرنگي را در مقدار كمي روغن زيتون بپزيد .

 

منبع: افكار نيوز

 

دسته ها : سلامتي

 بسم الله الرحمن الرحيم 

*( الهُمَ صَلي عَلي مُحَمّد وَ آل مُحَمّد )*

در ميان بني اسرائيل عابدي بود. وي را گفتند:فلان جا درختي است و قومي آن را مي پرستند. عابد خشمگين شد، برخاست و تبر بر دوش نهاد تا آن درخت را بركند. ابليس به صورت پيري ظاهرالصلاح، بر مسير او مجسم شد، و گفت:اي عابد، برگرد و به عبادت خود مشغول باش!عابد گفت: نه، بريدن درخت اولويت دارد ,مشاجره بالا گرفت و درگير شدند.
عابد بر ابليس غالب آمد و وي را بر زمين كوفت و بر سينه اش نشست. ابليس در اين ميان گفت: دست بدار تا سخني بگويم، تو كه پيامبر نيستي و خدا بر اين كار تو را مامور ننموده است، به خانه برگرد، تا هر روز دو دينار زير بالش تو نهم؛ با يكي معاش كن و ديگري را انفاق نما و اين بهتر و صوابتر از كندن آن درخت است؛ عابد با خود گفت : راست مي گويد، يكي از آن به صدقه دهم و آن ديگر هم به معاش صرف كنم , پس برگشت.
بامداد ديگر روز، دو دينار ديد و بر گرفت. روز دوم دو دينار ديد و برگرفت. روز سوم هيچ نبود. خشمگين شد و تبر برگرفت. باز در همان نقطه، ابليس پيش آمد و گفت: كجا؟ عابد گفت:تا آن درخت بركنم؛ گفت دروغ است، به خدا هرگز نتواني كند , در جنگ آمدند. ابليس عابد را چون گنجشكي در دست, بيفكند! عابد گفت: دست بدار تا برگردم. اما بگو چرا بار اول بر تو پيروز آمدم و اينك، در چنگ تو حقير شدم؟
ابليس گفت: آن وقت تو براي خدا خشمگين بودي و خدا مرا مُسَخَر تو كرد، كه هركس كار براي خدا كند، مرا بر او غلبه نباشد؛ ولي اين بار براي دنيا و دينار خشمگين شدي، پس مغلوب من گشتي
منبع:كيمياي سعادت


 بسم الله الرحمن الرحيم 

*( الهُمَ صَلي عَلي مُحَمّد وَ آل مُحَمّد )*

نيايش

خدايا! بر من ببخش آنچه را از من بدان داناتري، و اگر بار ديگر به آن بازگردم. تو نيز به بخشايش بازگرد. خدايا! آنچه از اعمال نيكو كه تصميم گرفتم و انجام ندادم ببخش. خدايا! ببخش آنچه را كه با زبان به تو نزديك شدم ولي با قلب آن را ترك كردم. خدايا! ببخش نگاههاي اشارت‏ آميز و سخنان بي فايده، و خواسته‏ هاي بي‏مورد دل، و لغزشهاي زبان

خطبه 77 نهج البلاغه


اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ

دسته ها :
مرحبا اي پيك مشتاقان بده پيغام دوست

 

مرحبا اي پيك مشتاقان بده پيغام دوست   //   تا كنم جان از سر رغبت فداي نام دوست
واله و شيداست دايم همچو بلبل در قفس  //  طوطي طبعم ز عشق شكر و بادام دوست
زلف او دام است و خالش دانهٔ آن دام و من   //  بر اميد دانه‌اي افتاده‌ام در دام دوست
سر ز مستي برنگيرد تا به صبحِ روزِ حَشر //  هر‌كه چون من در ازل يك جرعه خورد از جام دوست
بس نگويم شمه‌اي از شرح شوق خود از آنك //دردسر باشد نمودن بيش از اين اِبرام دوست
گر دهد دستم، كشم در ديده همچون توتيا   // خاكِ راهي كآن مشرف گردد از اَقدام دوست
ميل من سوي وِصال و قصد او سوي فِراق  //  ترك كام خود گرفتم تا برآيد كام دوست
حافظ اندر درد او مي‌سوز و بي‌درمان بساز   //   زآن كه درماني ندارد درد بي‌آرام دوست
اينم لينك فايل صوتيشه از راديو معارف: 
http://greenpath.persiangig.com/audio/0194.mp3

دسته ها :

زنده رود

پل خواجو

زاينده رود

پل خواجو

دسته ها : خاطرات من

۵ خطر سوسيس و كالباس براي بدن :

كالباس

 

سوسيس و كالباس، يكي از نمونه‌هاي مواد غذايي است كه به راحتي آماده مصرف مي‌شود و در عين حال بسيار خوشمزه است و به همين دليل طرفداران زيادي در ميان مردم دارد. اما افزايش استقبال مصرف كنندگان از انواع سوسيس و كالباس، در شرايطي مشاهده مي‌شود كه بسياري از متخصصان تغذيه، به مضرات مصرف اين نوع مواد غذايي اشاره مي‌كنند. اين در حالي است كه مصرف نوشابه‌ها،‌ سوسيس و كالباس نيز همپاي اين مواد هر روز افزايش مي‌يابد به همين علت اغلب كودكان و نوجوانان با مشكل كمبود آهن، روي و انواع ويتامين‌ها مواجه هستند و رشد آن‌ها به طور كامل انجام نمي‌شود.
————————

سيدضياءالدين مظهري متخصص تغذيه در اين رابطه مي‌گويد: ۲ مسأله اصلي در موضوع استفاده از سوسيس و كالباس وجود دارد كه سوسيس و كالباس از چه موادي تهيه مي‌شود و در تهيه اين فرآورده آيا از استانداردهاي تعيين شده، تبعيت مي‌كنند.

تمام محصولات موجود در بازار در كارخانه‌هاي نام‌آور توليد نمي‌شود، مشخص نيست سوسيس و كالباس‌هاي فله‌اي موجود در بازار با چه مواد اوليه‌اي و در چه اماكني توليد مي‌شود و نبايد ميزان مصرف مواد نگه‌دارنده نيترات و نيتريت در اين مواد از ميزان استاندارد بيشتر باشد و مدت نگهدارندگي آن‌ها نيز نبايد افزايش يابد. اين مواد توان دفاعي بدن را تحت فشار قرار مي‌دهد و موجب هجوم اسيدهاي چرب اشباع شده، مي‌شود و عوارض آن به صورت بيماري‌هاي قلبي، عروقي و سرطان‌ها بروز مي‌كند. مصرف استاندارد مواد نگه‌دارنده مسئله‌اي ايجاد نمي‌كند اما بيش از آن خطرناك است.

۱- سوسيس، فشار خون را بالا مي‌برد

كارشناسان تغذيه در انگليس هشدار دادند مقدار نمك موجود در اكثر سوسيس‌ها بيشتر از نمكي است كه در يك پاكت چيپس وجود دارد. گروهي از متخصصان تغذيه به مطالعه روي محتواي نمك موجود در گوشت تازه، گوشت منجمد و سوسيس‌ها پرداختند و متوجه شدند از بين ۲۴۶ محصول مختلف سوسيس كه در اين كشور توزيع مي‌شود مقدار نمك موجود در آن‌ها بيش‌تر از نمك يك پاكت چيپس است.
 در واقع براي هر ۵۰ گرم گوشت فراوري شده در هر وعده خطر بيماري‌هاي قلبي تا ۴۲ درصد افزايش مي‌يابد و خطر ديابت نيز تا ۱۹ درصد بالاتر مي‌رود
 اين متخصصان مي‌گويند وقتي فردي در روز فقط ۲ عدد سوسيس به عنوان وعده غذايي مصرف مي‌كند، حدود نيمي از حداكثر مقدار مجاز مصرف روزانه نمك را دريافت كرده است. اين كارشناسان تاكيد دارند كه گران‌تر بودن كالا به معني سالم‌تر بودن آن نيست، چون در برخي موارد حتي محصولات گران‌تر، نمك بيشتري دارند.
 نمك فشار خون را بالا مي‌برد و منجر به سكته مغزي، حمله قلبي، پوكي استخوان و بيماري‌هاي كليوي مي‌شود به همين خاطر هر فرد مجاز نيست كه بيش از ۶ گرم نمك در روز مصرف كند.

۲- سوسيس و كالباس؛ مضر براي پوست

در سال‌هاي اخير استفاده از فرآورده‌هايي چون سوسيس و كالباس به صورت چشمگيري افزايش يافته است. اين در حالي است كه اين مواد در كنار طعم جذب كننده‌ي خود، مضرات فراواني خواهند داشت.
 دكتر فريد صفر، پژوهشگر بيماري‌هاي پوستي گفت: مصرف زياد سوسيس و كالباس ممكن است در مواردي كهير ايجاد كند اما در بيشتر موارد تشديد كننده‌ي برخي بيماري‌هاي پوستي از جمله خارش و يا بيماري‌هاي حاد پوستي است.
 بيشترين عامل تحريك كنندگي اين مواد، فلفل، ادويه و مواد رنگي و افزودني است كه در آن به ميزان زياد وجود دارد بنابراين به افرادي كه سابقه بيماري‌هاي پوستي، خارش يا كهير دارند، توصيه مي‌شود مصرف اين قبيل فرآورده‌ها را به حداقل برسانند و ترجيحاً از مصرف آن‌ها خودداري كنند.
 ضمناً در بسياري از موارد اطميناني از سلامت گوشت مصرفي در اين فرآورده‌ها نيز وجود ندارد.

۵ خطر سوسيس و كالباس براي بدن

۳- خطر بروز سرطان مثانه با مصرف سوسيس و كالباس

مصرف سوسيس و كالباس خطر بروز سرطان مثانه را ۳۰ درصد افزايش مي‌دهد. محققان تاكيد كردند: مواد افزودني كه در گوشت‌هاي فرآوري شده شامل سوسيس و كالباس استفاده مي‌شوند، خطر ابتلا به اين سرطان را تشديد مي‌كنند. محققان در تشريح اين اثرگذاري، متذكر شدند كه نمك‌هايي مثل نيتريت سديم و نيترات سديم در اين غذاها مي‌توانند با اسيد معده واكنش انجام داده و در طول فرآيند هضم و جذب غذا، مواد سرطاني را تشكيل دهند.
 در اين پژوهش دانشمندان انستيتو ملي سرطان در راكويل آمريكا، رابطه بين مصرف افزودني‌هاي گوشتي و خطر بروز سرطان مثانه را مورد ارزيابي قرار دادند.
 به گزارش خبرگزاري ايسنا به نقل از روزنامه تلگراف، دكتر آماندا كروس محقق اصلي در اين پژوهش يادآور شد كه انجام مطالعات بيشتر در اين زمينه ضروري است. البته چندين پژوهش ديگر نيز وجود اين رابطه را تاييد كرده است.

۴- سوسيس و كالباس باعث ابتلا به بيماري‌هاي ژنتيكي مي‌شود

محمد تقي اكبري، رئيس انجمن ژنتيك ايران مي‌گويد: مصرف سوسيس و كالباس قطعاً در ابتلا به بيماري‌هاي ژنتيكي اثر دارد، البته اين ابتلا به مرور اتفاق مي‌افتد.
 ميزان بيماري‌هاي ژنتيك در ايران نظير ساير كشورهاست و در مواردي به دليل ازدواج خويشاوندي بيشتر از ساير كشورها مي‌باشد.‌ امكانات موجود براي تشخيص و شناسايي بيماري‌هاي ژنتيكي به اين صورت است كه سازمان بهزيستي مراكز مشاوره ژنتيك براي بيماري‌هاي ژنتيك طي دهه گذشته در استان‌هاي مختلف ايجاد كرده است و مراكز بهداشت سراسر كشور نيز به بيماري‌هاي ژنتيك پرداخته‌اند.
 در حال حاضر حداقل ۱۳ تا ۱۶ هزار بيماري ژنتيكي وجود دارد كه برخي از آن‌ها شيوع بالا دارد و شيوع برخي خيلي پايين است. متأسفانه آمار دقيقي از همه مبتلايان به بيماري‌هاي ژنتيكي نداريم؛ اما در مورد بيماري‌هاي غربالگري شده مانند تالاسمي مي‌توان آمار داد.
 مصرف زياد سوسيس و كالباس ممكن است در مواردي كهير ايجاد كند اما در بيشتر موارد تشديد كننده‌ي برخي بيماري‌هاي پوستي از جمله خارش و يا بيماري‌هاي حاد پوستي است
 بيماري‌هاي ژنتيكي ۲ دسته هستند: اين بيماري‌ها يا ارثي هستند و از پدر و مادر به ارث مي‌رسند يا بر اثر جهش جديد در ژن فرد به وجود مي‌آيد. به عنوان مثال آكندروپلازي كه كوتاهي قد را موجب مي‌شود، دوسوم به علت جهش جديد در ژن ايجاد مي‌شود. يك‌سوم افرادي كه به هموفيلي مبتلا مي‌شوند بر اثر جهش جديد است و قبلاً پدر و مادر فرد به آن مبتلا نبوده‌اند.
 سيدضياءالدين مظهري، متخصص تغذيه در اين رابطه مي‌گويد: مصرف بيش از حد مواد افزودني در سوسيس و كالباس خطرناك است و راديكال‌هاي آزاد كه بر اثر استفاده از اين مواد به وجود مي‌آيد، مي‌تواند اطلاعات DNA را تغيير دهد و يك سلول سالم را به سمت سرطاني شدن سوق دهد. افرادي كه در دوره رشد قرار دارند نيازمند ۴ گروه اصلي نان، غلات، سبزي و ميوه هستند. هر روزه هر فرد به سبزي پخته يا خام۳۰۰ تا ۷۰۰ گرم و ميوه ۲۰۰ تا ۴۰۰ گرم نياز دارد. بهبود روش زندگي و مناسب بودن مواد غذايي روي رفتار ژن‌ها تأثير مي‌گذارد.

۵- دشمني سوسيس و كالباس با قلب

تحقيقات تازه حاكي از آن است كه گوشت‌هاي فرآوري شده مثل سوسيس و كالباس به سلامت قلب آسيب مي‌رساند.
 به گزارش هلث‌دي‌نيوز، بررسي‌هاي دانشمندان دانشگاه هاروارد نشان مي‌دهد كه چربي‌هاي گوشت قرمز موجود در گوشت‌هاي فرآوري شده عامل خطري براي بيماري‌هاي قلبي است. واژه گوشت فرآوري شده به هر گوشتي اشاره مي‌كند كه با دودي شدن، نمك سود كردن و اضافه كردن مواد شيميايي خاص و مواد نگه‌دارنده تهيه مي‌شوند. همبرگر، سوسيس، كالباس و ژامبون‌ها جزو گوشت‌هاي فرآوري شده هستند.
 براي كاهش خطر حملات قلبي و ديابت افراد بايد از مصرف زياد گوشت‌هاي فرآيند شده اجتناب كنند. به عنوان مثال نبايد زياد در وعده‌هاي غذايي خود هات‌داگ، سوسيس و يا كالباس بخورند. مصرف اين غذاها نبايد بيش از يك بار در هفته باشد.
 طبق تحقيقات دانشمندان دانشگاه هاروارد روي يك ميليون و دويست هزار نفر كه نتايج آن در كنفرانس انجمن قلب آمريكا مطرح شد، مشخص شد ۲۳ هزار و هشتصد نفر از اين افراد دچار بيماري‌هاي قلبي بوده و ۲ هزار و دويست نفر هم به سكته مبتلا شده و ۱۰ هزار نفر ديابت داشتند.
 مصرف بيش از حد مواد افزودني در سوسيس و كالباس خطرناك است و راديكال‌هاي آزاد كه بر اثر استفاده از اين مواد به وجود مي‌آيد، مي‌تواند اطلاعات DNA را تغيير دهد و يك سلول سالم را به سمت سرطاني شدن سوق دهد
 محققان در اين بررسي دريافتند كه افرادي كه گوشت قرمز فراوري نشده مصرف مي‌كردند به طور قابل توجهي كمتر در معرض خطر بيماري‌هاي قلبي و

ديابت
قرار داشتند. اما در هر حال خوردن گوشت‌هاي فرآيند شده با افزايش خطر ابتلا به اين دو بيماري ارتباط داشت. در واقع براي هر ۵۰ گرم گوشت فراوري شده در هر وعده خطر بيماري‌هاي قلبي تا ۴۲ درصد افزايش مي‌يابد و خطر ديابت نيز تا ۱۹ درصد بالاتر مي‌رود.
 به گفته محققان وجود نمك، مواد شيميايي نگه‌دارنده و چربي دليل ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و ديابت است. خوب است بدانيم كه هم گوشت‌هاي فراوري شده و هم ساير غذاها نظير كره و پنيري كه داراي چربي‌هاي اشباع باشند با ابتلا به بيماري‌هاي مزمن ارتباط دارند و بايد در مصرف آن‌ها محدوديت وجود داشته باشد.

 

دسته ها : سلامتي

از جمله آثار مذهبي استاد فرشچيان تابلو غديرخم است كه بر يكي از مهمترين اعياد اعتقادي شيعيان صحه مي گذارد.

     به گزارش باشگاه خبرنگاران، خبرآنلاين نوشت:  در اين اثر رسول اكرم و حضرت علي (ع) از پشت به تصوير كشيده شده، روايت است در اين روز حضرت رسول (ص) به همه حاضران دستور دادند كه بارهاي اشتران را بر روي هم بگذارند تا سطحي بلند ايجاد شود كه همه حاضران بتوانند بر اين واقعه مهم تاريخي اشراف داشته باشند.

در تصويري كه استاد فرشچيان از اين واقعه پراهميت و با قلم توانمند خود درج كرده اند حضرت رسول (ص) را كمي بالاتر از حضرت علي (ع) كشيده اند كه نماد بالا بودن پيامبر اكرم (ص) و جانشيني حضرت علي (ع) است در اين تصوير دست پيامبر (ص) به سوي آسمان است و فضاي بالا نمايانگر مرغان آسماني و هاله اي از نور و روشنايي است كه تاكيد بر نفس جانشيني حضرت از سوي پروردگار است.

GHADIR 

اين فضاي معنوي با چهره هاي شاد و متفاوت حاضران كه نشان از تفاوت مليت و قوميت دارد و حاكي از رضايت و پذيرش اين حكم الهي از سوي حاضران است ،توسط استاد به نمايش در آمده است ، در اين فضا چهره چندين طفل كه توسط والدينشان بالا گرفته شده اند حاكي از اين است كه اين كودكان نيز شاهد اين واقعه مهم هستند كه اين خود حاكي از جدي تلقي كردن استاد فرشچيان از به تصوير كشيدن كودكان و اهميت دادن آنان در مسائل مهم ديني تاريخي مي باشد 

اين اثر ارزشمند در مدت دو سال و در سال 85 خلق شده است و تكنيك مورد استفاده در اين اثر اكريليك است

X