گروه خبري GSM: شركت سامسونگ، در اقدامي عجيب اقدام به پخش تيزري تبليغاتي در شبكه هاي تلوزيوني اسرائيل كرد كه به جهت جلب توجه و كسب مشتريان هر چه بيشتر در ميان صهيونيسم ها، انواع و اقسام توهين به مردم و بخصوص فرهنگ ايران مي شود. 

?
داستان اين كليپ به 4 بازيگر صهيونيسم، مربوط مي‌شود كه براي ديدار با طرفداران خود در ايران، به اصفهان سفر مي‌كنند!
اين چهار بازيگر براي اينكه شناخته نشوند لباس زنان ايران را بر تن مي‌كنند. شركت سازنده اين كليپ، با نوع پوششي كه براي اين 4 كاراكتر در نظر گرفته، زنان ايران را مورد تمسخر قرار داده است، به گونه‌اي كه اين 4 مرد با پوشيدن مانتو و در عين حال داشتن سبيل و با راه رفتن نامناسب خود، چهره ناشايست و عقب‌افتاده‌اي از زنان كشورمان نشان مي‌دهند.
در اين كليپ، اصفهان، شهر بزرگ و تاريخي ايران، به مثابه بياباني به تصوير كشيده شده كه مملو از گرد و غبار است و وسايل نقليه آن گاري و چهارپايان اهلي، و مردم آن به دور از هرگونه تمدن و به صورت عصر حجري زندگي مي‌كنند و زنان در هر گوشه‌اي روي زمين بر روي خاك نشسته‌ و مشغول گدايي هستند.

?
اين 4 نفر در جستجوي غذا به كافه‌اي مي‌رسند كه در اين كافه يك جاسوس اسرائيلي را كه نيروگاه هسته‌اي ايران در اصفهان را زير نظر دارد، به طور اتفاقي مي‌بينند. اين مامور مخفي، به بازيگران توضيح مي‌دهد كه تبلتي دارد كه با آن تمام فعاليت‌هاي نيروگاه هسته‌اي را رصد مي‌كند. يكي از بازيگران ، تبلت مامور موساد را برمي‌دارد و همينطور كه درباره قابليت‌هاي آن از مامور سوال مي‌كند، دوست ديگرش از روي كنجكاوي، دكمه‌اي را روي تبلت لمس مي‌كند كه به محض لمس دكمه، نيروگاه هسته‌اي ايران كه پشت سر آن‌هاست، منفجر مي‌شود!
همه بهت‌زده مي‌شوند اما بازيگري كه باعث اين انفجار شده، مي‌گويد: چي شده؟ مگر چه اتفاقي افتاده؟! اين هم فقط يك انفجار مرموز ديگر در ايران بوده! غصه نخوريد!
?
انتشار اين كليپ توسط شركتي كه در بازار ايران حضوري فعال دارند، محصولات خود را تبليغ مي كنند و از اين راه درآمد بسيار دارد، جاي شگفتي و البته تاسف بسيار دارد.

سامسونگ به جهت حضور نمايندگان رسمي خود در ايران به خوبي مي داند كه ايران و تصوير واقعي شهري مانند اصفهان چگونه است و اقدام اين شركت در ساخت اينچنين ويدئويي، نه از روي نا آگاهي، بلكه از روي تعمد و تنها جهت بازاريابي بهتر براي يكي از محصولات خود در ميان مردم اسرائيل است. 

جي اس ام يك سايت اطلاع رساني در حوزه تلفن همراه است و نگاه جي اس ام به اقدام سامسونگ، فارق از هرگونه نگاه سياسي و بدون در نظر گرفتن اوضاع اين روزهاي جهان است. اما بهتر است اين نكته به اين شركت كره اي يادآوردي شود كه تمدن جهان در دو هزار سال پيش، از شرق تا غرب، مترداف با نام نام ايران بود. اين در حاليست كه نام كشور كره، تا همين صد سال پيش (و شايد كمتر)، به مستعمره اي از كشور چين اطلاق مي شد!


X